IT-bransjen har gjennom flere tiår vært på vei fra en verden der hver enkelt kunde hadde sin egen installasjon av «sine» programvareprodukter, til en verden hvor all programvare leveres som et sett av tjenester via nettet, såkalte skytjenester. De fleste virksomheter er i dag underveis, verken 100% egeninstallert eller 100% skytjenester.
Dette gjelder Manag-Es kunder på samme måte som alle andre. Derfor leverer Manag-E programvare som tjenester (SaaS) der dette passer kundene best, og installert i kundens infrastruktur der det passer bedre. Kunder som har programvaren installert i «sitt» datasenter heller enn å dele den med andre via SaaS, kan kjøpe både drifts- og supporttjenester fra Manag-E, eller bare support, der de selv tar ansvaret for selve driften.
For alt av SaaS-leveranser er det viktig for kunden at leverandøren har kontroll med informasjonssikkerhet gjennom et skikkelig ISMS – Information Security Management System. Manag-E Nordic AS har dette, og er sertifisert i henhold til ISO 27001 av Nemko, en sertifisering som er gyldig til mai 2024.
Manag-Es SaaS-tjenester leveres fra et datasenter i Oslo, og alle data (bortsett fra en kopi av backup) lagres der. En kopi av backup oppbevares ved et annet datasenter i Oslo, slik at denne ikke vil berøres ved alvorlige ulykker i det primære datasenteret, og muliggjøre gjenopprettelse av driften ved en katastrofe.